اولین مرکز توان افزایی و مهارت اموزی پرورش و تکثیر زالو در کشور
اولین مرکز توان افزایی و مهارت اموزی پرورش و تکثیر زالو در کشور
header-zalok.ir_

آموزش پرورش زالو طبی

امروزه پرورش زالو به جهت نیاز گسترده بازار در زمینه های مختلف دارویی ، آرایشی ، درمانی و … طرفداران زیادی را به خود جذب کره است.

پرورش زالو جزو مشاغل کم ریسک و پردرآمد است به همین جهت افراد زیادی به دنبال یادگیری پرورش زالو در خانه چه در سطح پرورش خانگی و چه در سطح مزارع بزرگ پرورش زالو هستند، با وجود کم ریسک بودن این حرفه باید هر پرورش دهنده زالو یک سری آشنایی و آموزش پرورش زالو اولیه برای جلوگیری از خسارات احتمالی  و همچنین پرورش درست و اصولی زالو داشته باشد ؛ برخی از آشنایی های لازم و موارد مهم قبل از  پرورش زالو عبارتند از : زالو چیست؟ ، آناتومی بدن زالو به همراه شیوه جفت گیری زالو ، انواع زالو ، غذا و نحوه تغذیه زالو ،مکان و تجهیزات لازمه در پرورش زالو ، میزان سرمایه اولیه و سود و درآمد پرورش زالو ، و بسیاری موارد دیگر.

چنانچه هر فردی در امر آموزش قبل از پرورش زالو سهل انگاری کند و بدون اطلاع از شرایط پرورش وارد این حرفه شود قطعا با خسارات زیادی مواجه خواهد شد ، از آنجایی که خواص و فواید زالوی طبی بسیار است و در بخش درمان بیمارن مورد استفاده قرار میگیرد بنابراین باید تحت شرایط خاصی پرورش پیدا کرده و وارد بازار شود ، زالو های طبی که در شرایط درستی پرورش داده شوند به عنوان یک کالای غیرنفتی که از ارزش بالایی برخوردار است وارد بازار صادرات میگردند و در کشور های زیادی به فروش میرسند.

برای آموزش درست شیوه‌های  پرورش زالو باید دنبال افراد کار بلد در این حوزه باشید ،دراین ‌بین صنعت زالوی ایران در جهت رشد بهتر بازار پرورش زالو و تولید زالو باکیفیت در سراسر کشور به‌صورت کاملاً رایگان در قالب چندین مقاله آمورشی، این اطلاعات مهم را جهت آموزش درست و اصولی پرورش و تکثیر زالو را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.