اولین مرکز توان افزایی و مهارت اموزی پرورش و تکثیر زالو در کشور
اولین مرکز توان افزایی و مهارت اموزی پرورش و تکثیر زالو در کشور
header-zalok.ir_

سود و درآمد پرورش زالو مسئله ای است که امروزه افراد زیادی را جذب این کسب و کار کرده است ، با توجه به نیاز بازار در بخش های مختلف صنعت و دارو هر روزه نیاز به زالو بیشتر میشود اما واقعا درآمد پرورش زالو چقدر است؟

4.3/5 - (12 امتیاز)
آنچه در ادامه این مطلب میخوانید :

درآمد و سود چهار برابری پرورش زالو در ایران

صنعت زالو درمانی و استفاده از زالو در موارد مختلف همچون استفاده در وسایل آرایشی و درمانی و بسیاری از موارد دیگر هر روزه در حال گسترش است بنابراین در چنین شرایطی نیاز به زالو مرغوب و با کیفیت را در کشور ما چند برابر میشود ، با وجود چنین شرایطی میتوان گفت قطعا پرورش زالو درآمد و سرمایه خوبی را دربر خواهد داشت.

اما یک نکته مهم که گاها گفته نمیشود این است قطعا شروع هر کاری بدون داشتن علم و آگاهی کافی نتیجه عکس خواهد داشت و با ضررهای زیادی مواجه خواهد بود، پرورش زالو نیز همین گونه است پس باید در ابتدا و قبل شروع به انجام این کار اطلاعات کافی را کسب کرد.

ما در سایت صنعت زالوی ایران موارد لازمه برای بالا بردن آگاهی در زمینه پرورش زالو را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده ایم.

به طور کلی اگر زالو در شرایط مناسب و با رعایت اصول پرورش رشد داده شود درآمد حاصله از پرورش هر زالو تقریبا چیزی حدود سه یا چهار برابر ارزش اولیه آن خواهد بود.

برای مثال: اگر هر زالو 1000 تومان خریداری شده باشد چیزی بین 3 تا 5 برابر این قیمت به فروش خواهد رفت. (اعداد فرضی هستند و مبلغ هر زالو بستگی به همان سال دارد)

درآمد پرورش زالو در ایران چقد است؟

حتما بخوانید :
پرورش زالو طبی، آشنایی با پرورش‌های خانگی و صنعتی

چطور با پرورش زالو در خانه پولدار شویم؟

با توجه به بالا رفتن مخارج زندگی افراد زیادی علاقه مند به راه اندازی مشاغل خانگی در محیط زندگی خود هستند؛ پرورش زالو در منزل امروزه یکی از مشاغل پردرآمد و با سود دهی بالا می باشد، رسیدن به درآمد بالا از این صنعت قبل از هر چیزی نیاز به دانش و آشنایی کامل با زالو دارد که ما در صنعت زالوی ایران آموزش پرورش زالو را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده ایم.

پس قبل از شروع به پرورش باید آشنایی کامل با رسیک های پرورش زالو را داشته باشید و از افراد مختلفی که در این زمینه فعالیت داشته اند مشاوره های لازمه را دریاقت کنید.

پرورش زالو در خانه با داشتن یک محیط کافی به اندازه 20 متر هم حاصل میشود این محیط میتواند یک اتاق ، انباری و حتی یک زیرزمین باشد ، اگر در چنین فضایی دما و رطوبت کافی وجود داشته باشد میتوان در این زمان یعنی سال 1399 با صرف هزینه ای بین 20 تا 30 ملیون در مدت زمان 6 تا 9 ماه به سود و درآمدی بین 3 تا 5 ملیون در ماه رسید.

میزان سوددهی قطعا به میزان تلاش شما و فراهم کردن شرایط لازمه بستگی دارد و نباید توقع داشت که در اولین برداشت و تجربه درآمدی همچون مزرعه داران بزرگ را تجربه کرد.

پرورش زالو در منزل (خانه)

چه میزان منابع و فضا برای پرورش زالو لازم است ؟

ما این بررسی را برای تولید زالو در فضای کم و یک فضای 20 مترمربعی انجام داده‌ایم ، اگر فضای با این مساحت موجود باشد و نیازی به خرید زمین نباشد برای شروع کار به حداقل 42 میلیون تومان سرمایه نیاز است در صورت نبود زمین هزینه‌های خرید زمین مناسب هم به این هزینه‌ها اضافه خواهد شد.

بیشتر این پول یعنی چیزی نزدیک به 37 میلیون آن صرف خرج و مخارج تهیه زالوهای لازمه و تجهیزات موردنیاز می‌شود و باقی آن‌هم خرج انرژی و سوخت لازمه خواهد شد.

اما نکته مثبت اینجاست که اگر پرورش این موجود با اطلاعات کافی و لازم شروع شود چندین برابر هزینه‌های انجام‌شده به زالو دار برگشت داده خواهد شد.

با توجه به اطلاعاتی که جمع شده سود این کار در مدت چندین ماه چیزی بالغ‌بر 116 میلیون تومان خواهد بود ، از نکات مثبت پرورش این موجود کم‌خرج بودن آن در زمینه‌های تهیه غذا و وسایل موردنیاز پرورش است علاوه بر آن نیروی انسانی بسیار کمی برای این کار لازم است پس درنتیجه هزینه‌های جانبی کمی را در پی خواهد داشت.

میزان سرمایه موردنیاز اولیه میزان درآمد و سود تعداد و میزان نیروی انسانی مقدار تولید در این ابعاد
70 میلیون تومان برای این ابعاد

میان‌مدت 2 ساله

کوتاه‌مدت 6 ماهه

1 تا 3 نفر 2000 عدد

منابع و فضای مورد نیاز فارم پرورش زالو

سرمایه اولیه برای پرورش زالو را از کجا به دست آوریم؟

برای به درآمد رسیدن در حوزه پرورش زالو از راه‌های مختلفی می‌توان هزینه‌های اولیه را تأمین کرد برای مثال :

 •  از طریق جذب سرمایه‌گذاران و تأمین هزینه لازمه شروع به کارکرد.
 •  بسیاری از سازمان‌ها در صورت آمادگی کامل شما حاضر به همکاری به شما خواهند بود ، مشارکت‌های چندنفره هم می‌تواند گزینه خوبی برای شروع به کار باشد.
 • گاهی می‌تواند مکانی را به اجاره گرفت یا از منابع و تجهیزات سازمان‌ها و مکان‌های پژوهشی ، دانشگاه‌ها ، اماکن علمی استفاده کرد.
 • تشکل‌هایی مانند کمیته امداد ، بسیج  و جهاد سازندگی نیز می‌توانند کمک خوبی باشند.
 • درنهایت گرفتن وام‌های بانکی نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد.
حتما بخوانید :
خواص و فواید زالو طبی و تاثیرات شگفت انگیز بزاق زالو

10 مورد از برتری‌های اقتصادی پرورش زالو

 1. برای شروع به کار می‌تواند با هزینه‌ای بین 50 تا 70 میلیون شروع کرد.
 2. در مدت‌زمان کوتاهی بین 6 تا 9 ماه می‌تواند به درآمدی ماهانه 3.5 تا 7 میلیون رسید.
 3. برای شروع می‌تواند از یک اتاق ، انباری و زیرزمینی به‌اندازه 20 متر شروع به کارکرد.
 4. در طول شبانه‌روز حداقل یک ساعت وقت و زمان برای رسیدگی به زالو در ابعاد کم کافی است.
 5. زالوها به دلیل نداشتن معده زمان هضم غذای طولانی دارند بنابراین غذای کمی نیاز دارند و نیاز به تغذیه روزانه این موجود نیست بنابراین نسبت به دام‌های دیگر ارزش اقتصادی بالاتری دارند.
 6. زالو موجودی خون‌خوار است بنابراین تغذیه زالو روش پیچیده‌ای ندارد و هزینه غذای این موجود پایین است.
 7. پرورش زالو یک شغل با درآمد بالاست ، با سرمایه کم شروع می‌شود و در بازه زمانی کوتاهی سودی چند برابری حاصل می‌شود.
 8. بازار نیاز گسترده‌ای دارد و یک محصول صادراتی با فروش بالا و هزینه نگه‌داری پایین است.
 9. زمینه‌های استفاده زالو گسترده است علاوه بر زالو درمانی فرآورده‌های زیادی همچون روغن ، کرم و … را می‌تواند از این موجود تولید و عرضه کرد.
 10. زالو یک موجود درمانی است بنابراین در صنعت پزشکی استفاده بالایی دارد و تولید زالوی طبی از منظر اقتصادی ارزش بالایی دارد.

 

سود پرورش زالو

سخن پایانی (نتیجه گیری)

زالو  به جهت پتانسیل‌های زیادی که در بدن خود دارد در مشاغل زیادی از آن استفاده می‌شود به همین جهت بازار خریدوفروش بالایی دارد، امروزه با توجه به نیاز فراگیر این موجود و کم بودن منابع تولید زالو در کشور پرورش زالو حتی در ابعاد کوچک نیز ، با رعایت تمام نکات لازمه تبدیل به یک منبع درآمد سودآور شده است.

علاوه بر آن این نیاز تنها محدود به کشور ما نیست و این موجود تبدیل به یک منبع اقتصادی بزرگ‌شده است چنانکه امروزه صادرات زالو به دیگر کشورها از درآمد بالایی برخوردار است .

 

حتما بخوانید :
انواع زالو ،آشنایی‌ و تشخص زالو سمی در طبیعت

لطفا به این مقاله امتیاز دهید.

4.3/5 - (12 امتیاز)
سود و درآمد پرورش زالو در ایران به همراه برتری‌های اقتصادی پرورش زالو
دانلود رایگان

اشتراک گذاری محتوا

Telegram
WhatsApp
Email
لینک کوتاه مطلب
کپی شده
https://zalok.ir/?p=1604 کپی شده

مطالعه بیشتر :

ما از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهیم شد، اگر سوالی دارید از ما بپرسید.

8 دیدگاه

 • سلام، مهمان
 • سلام خسته نباشیدخواستم بدونم جهت مشاوره راه اندازی مزرعه پرورش زالو چطور میتونم تماس بگیرم؟
  • نویسنده
   درود بر شما میتوانید از طریق شماره تماس های زیر هماهنگی لازم رو بصورت تماس تلفنی و یا آنلاین در واتساپ انجام دهید 0939-215-9812 (دکتر صفوی پور) 0913-368-4173 (مهندس توکلی)
 • سلام میخواستم بدونم آیا محلی برای آموزش عملی پرورش زالو وجود دارد
  • نویسنده
   سلام،آموزش عملی فقط در کلاس های درس که زیر نظر مجموعه برگزار می شود به صورت کامل آموزش داده می شود ولی اون دسته از دانشجویانی که نیاز به انجام طرح کارورزی خود در حوزه زالو دارند می توانند با ارسال نامه مکتوب از دانشگاهشون در یکی از مزارع ما به عنوان کارآموز مشغول به کار شوند.
 • سلام.تو بندرعباس ، آموزش پرورش و تکثیر زالو هستش؟اگه اطلاع دارین، آدرس و شماره تماس بهم بدین، تشکر
 • ببخشید هنوز هم با حداقل حدود 70 میلیون سرمایه پرورش زالو راه انداخت یا این برای قبل بوده
  • سلام برای اطلاع از آخرین وضیعت سرمایه گذاری در حوزه زالو با پشتیبان سایت از طریق واتس آپ یا دفتر شرکت تماس حاصل فرمایید