اولین مرکز توان افزایی و مهارت اموزی پرورش و تکثیر زالو در کشور
اولین مرکز توان افزایی و مهارت اموزی پرورش و تکثیر زالو در کشور
header-zalok.ir_
پرفسور نیکونوف و دکتر سعید صفوی پور

زیست شناس 60 ساله ، مدیر کل و مالک مشترک مرکز بین المللی زالوی طبی ، بزرگترین تولید کننده Hirudo medicinalis یا زالوی طبی روسیه ، گله مندی خود را از دستگاه های اجرایی روسیه بیان می کند: “دولت ما را یک مزرعه گاو می داند.” نیکونوف این واقعیت را دوست ندارد که در طبقه بندی طبقه بندی شده انواع فعالیت اقتصادی روسیه ، شرکت وی نه به عنوان تولید کننده دارو بلکه به عنوان تولید کننده “حیوانات دیگر” طبقه بندی می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
آنچه در ادامه این مطلب میخوانید :

به گزارش صنعت زالوی ایران،نیکنف بیان می کند که داروی شیمیایی گاهی واقعاً تسلیم درمان با زالو هستند ، اما هنوز تأثیر مثبت هیدروتراپی را در روند برخی بیماری ها انکار نمی کند. هر ساله چهار تولید کننده بزرگ روسی 5 میلیون زالو را به کلینیک ها و داروخانه ها می رسانند – هیچ کشوری در جهان چنین تقاضایی ندارد.

وی در مصاحبه اختصاصی با دکتر صفوی پور بیان داشت، مرکز زالوی پزشکی بین المللی گنادی نیکونوف سال گذشته حدود 3 میلیون داروی هیرودو فروخته است – بیش از مجموع رقبای خود  و 93.2 میلیون روبل از این طریق درآمد کسب کرده است. 21.4 میلیون روبل دیگر توسط یک پروژه دیگر نیکونوف تولید شده است – شرکت Biofabrika ، که تحت محصولات آرایشی بزاق زالوی دکتر نیکونوف تولید و فروش در کل جهان می کند.

زالوها در مزرعه نیکونوف با خون خوک و گاو تغذیه می شوند که از کارخانه های فرآوری گوشت گاو در قوطی های بسته بندی شده، آورده می شود. خون مورد نیاز مزرعه باید اسناد تأیید کنند که حیوان فری پاتوژن باشد را به همراه داشته باشد. به طور متوسط ​​، یک شرکت زالوی طبی صنعتی ماهیانه 4500 کیلوگرم خون مصرف می کند.

حتما بخوانید :
غذای زالو، مقایسه‌ی تغذیه زالو با خون استریل و گیاه طبیعی

موسس بزرگترین مزرعه پرورش و تکثیر زالوی طبی روسیه بیان می کند که در مسکو زالو خیلی زود رشد نمی کند. به طور متوسط ​​، از جفت گیری تا به دست آوردن یک محصول پزشکی نهایی ، حدود یک و نیم سال طول می کشد – وزن یک فرد بالغ از 0.6 تا 3 گرم است. هزینه یک داروی کوچک هیرودو 52.8 روبل ، یک گرم دو گرم – 55 روبل ، بزرگترین – 57.2 روبل است.

پرفسور نیکونوف به عنوان دستیار ارشد آزمایشگاه با حقوق 80 روبل در ماه ، از پایان نامه خود با موضوع “چند منظوره بودن راز غدد بزاقی یک زالوی پزشکی” در سال 1987 دفاع کرد. در اواخر دهه 1930 برای مطالعه زالوهای وحشی رشته ای ویژه در روسیه ایجاد شد ، و سپس پرورش آنها را آغاز کرد. در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، شیشه هایی با زالو برای 5 کپک تقریباً در هر داروخانه وجود داشت.

به گفته پروفسور گنادی نیکونوف ، در زمان شوروی کمتر در مورد Hirudo medicinalis شناخته شده بود. آنها فقط می دانستند که بزاق او حاوی مواد فعال بیولوژیکی (هیرودین و شبه هیرودین) است که از لخته شدن خون جلوگیری می کند. نیکونوف و همکارانش در پرورش زالو ، در حال توسعه روش هایی برای دفع بزاق زالو ، به دنبال راه های جدید برای استفاده از آن بودند. در آن سال ها او به کار دیگری غیر از علم فکر نمی کرد ، اما خیلی زود زندگی آرام موسسه شوروی توسط پرسترویکا نابود شد.

حتما بخوانید :
پرورش زالو طبی، آشنایی با پرورش‌های خانگی و صنعتی

مهمترین مشکلات بعد از فروپاشی جماهیر شوروی که پروفسور نیکنوف در روسیه برای صنعت زالو بیان کرد، تهیه خون بود. آنها برای بدست آوردن خون به اتهامات و بازداشت های فراوانی داشتند ، گنادی نیکونوف و چند کارمند دیگر خودمختار مجبور شدند خودشان به کارخانه های فرآوری گوشت و کشتارگاه های تهیه گوشت دام بروند و دردسرهای فراوانی کشیدند.

پروفسور اذعان داشت، پس از نمایش گزارشی از مزرعه خود در شبکه Sky انگلیس در سال 1992 ، نیکونوف و همکارانش مشهور شدند و مصاحبه های راست و چپ را آغاز کردند. به تدریج ، تقاضا شروع به رشد کرد – در اواسط دهه 1990 ، این شرکت در حال حاضر حدود 350/000 زالو در سال تولید می کرد.

بنیانگذار مرکز پرورش زالوی روسیه بیان کرد، فروش عمده زالوی نیکونوف در روسیه است (مسکو بیشتر از همه خرید می کند) ، اما مشتریان خارجی نیز وجود دارد – به عنوان مثال ، در فرانسه و ایالات متحده آمریکا هم ارسال می شود. زالوها مسافرت را دوست ندارند اما پنج روز در جاده را به راحتی تحمل می کنند. شرکت فرانسوی Ricarimpex خود پرورش زالو می کارد و به طور متوسط ​​از روسیه سالانه 120 هزار نخ خریداری می کند. چند سال پیش، او چندین برابر بیشتر خرید کرد ، تا زمانی که مزارع تولید زالو در کشورهای بالتیک و بلغارستان ظاهر شد.

حتما بخوانید :
خواص و فواید زالو طبی و تاثیرات شگفت انگیز بزاق زالو

لطفا به این مقاله امتیاز دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
مراکز پرورش زالوی مسکو ماهیانه ۴ تن خون نیاز دارند!
دانلود رایگان

اشتراک گذاری محتوا

Telegram
WhatsApp
Email
لینک کوتاه مطلب
کپی شده
https://zalok.ir/?p=2160 کپی شده

مطالعه بیشتر :

ما از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهیم شد، اگر سوالی دارید از ما بپرسید.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

  • سلام، مهمان